Sıradaki içerik:

OYUNCULAR BU HABERE ÇOK SEVİNECEK! – NVIDIA Mining Kartları Duyurdu

e
sv

YENİLİKLER İLE ANDROİD 12 ! – Android 12 Yayınlandı

937 okunma
android 12 yayınlandı

Android telefon kullanıcıları buraya android 12 yayınlandı.

Android 12 Developer Preview sürümü Google tarafından yayınlandı. Bu sürüm yeni özellikleri ve geliştiricilerin uygulamalarını test etmeleri için indirime sunuldu. Şu anlık Pixel 3/3 XL, Pixel 3a / 3a XL, Pixel 4/4 XL, Pixel 4a / 4a 5G ve Pixel 5 modelleri ile uyumlu olan Android 12 , beraberinde getirdiği yenilikleri bu cihazlar sayesinde açığa çıkarmış oldu.

Google , Android 12 ile kullanıcı arayüzünde büyük çapta değişiklikler yapmak yerine kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına yenilikler sunuyor.

YENİLİKLER İLE ANDROİD 12 ! - Android 12 Yayınlandı

Yenilikler

Uyumlu ortam kod dönüştürme: HEVC ve HDR videolarını AVC’ye dönüştürmeye sağlayabilir.

AVIF görüntü desteği: Android 12 , verimli sıkıştırma ile daha yüksek görüntü kalitesi sağlayabilmek adına AVIF için platform desteği sunacak.

Ön plan hizmet optimizasyonları: Yeni platformu hedefleyen uygulamalar için ön plan hizmeti arka planda başlamayacak.

Zengin içerik ekleme: Pano , klavye veya sürükle bırak gibi kaynaklardan içerik kabul etmenize yarayan birleşik API sunulacak.

Haptik bağlantılı ses efekti: Uygulamalar , telefonun titreşim motoru vasıtasıyla sesle ilişkili haptik geri bildirim sağlayabilecek.

Hareketle gezinme için sürükleyici mod API iyileştirmeleri: Video izlerken , kitap okurken veya oyun oynarken sürükleyici mod API iyileştirmeleri sunulacak. 

Bildirim kullanıcı arayüzü güncellemeleri: Bildirim tasarlarımı kullanım kolaylığı açısından daha modern ve işlevsel hale getirildi.

Daha hızlı, daha duyarlı bildirimler: Kullanıcılar gelen bildirimlere dokundukları zaman alakalı uygulamayı açabilecek.

Play Store aracılığıyla Android güncellemesi: Sistem güncellemeleri Play Store üzerinden yüklenebilecek.

Tabletler, katlanabilirler ve TV’ler için optimize aracılığıyla Android güncellemesi: Android TVler için Android 12 önizlemesi kullanıma sunuldu ayrıca uygulamalar Google TV deneyiminde test edilebilecek.

Stabilite için optimizasyonlar: Uygulamaların uyumluluğu ve kararlılığı açısında iyileştirmeler yapıldı.

Şifre karmaşıklığını basitleştirme: İş profili cihazlarını kullanan kullanıcılar için şifre kısıtlaaları daha basit ve daha modern bir hale getirildi.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.