Sıradaki içerik:

Windows 10’da PS4 Denetleyicisine Nasıl Bağlanılır ?

e
sv

Çalınan Instagram Hesabını Nasıl Geri Alabilirsiniz ?

1180 okunma
Çalınan Instagram Hesabını Geri Alma

Çalınan Instagram hesabınızı geri almak istiyorsanız aradığınız adrestesiniz .Instagram, dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayli popüler. Bu popülerliğin sonucunda kötü niyetli kişilerin saldırısına maruz kalabilir ve bunun sonucunda Instagram hesabınızı kaybedebilirsiniz. Instagram’da fazla takipçiniz varsa, kötü niyetli kişilerin radarında olmanız oldukça olası. Peki çalınan instagram hesabınızı nasıl geri alabilirsiniz ? Bugün bunun için size bir rehber hazırladık.

Eğer hesabınız çalındı veya şifresini unuttuysanız, çalınan instagram hesabınızı geri almanız için yapmanız gerekenler oldukça basit. Aşağıda bahsedeceğimiz adımları dikkatli bir şekilde takip edin.

Çalınan Instagram Hesabını Geri Alma

Öncelikle çalınmış olan veya şifresine unuttuğunuz hesaba e-posta adresinizi ya da tanımlı telefon numaranızı bağlamanız gerekiyor. Ve o hesaplara doğrudan erişiminiz olması gerekiyor. Eğer yukarda bahsettiklerimiz yoksa hesaba erişiminiz mümkün olamayacaktır. Çünkü hesabın size ait olduğunu doğrulayabilecek hiçbir kanıtınız olmayacaktır.

Çalınan Instagram Hesabını Geri Alma

Takip etmeniz gereken adımlar:

  1. Instagram uygulamasını açın ve giriş sayfasına gidin
  2. “Giriş yapmak için yardım al” yazısına dokunun.
  3. Kurtarmak istediğiniz hesabın kullanıcı adını, e-posta adresini ya da tanımlı telefon numarasını girin (herhangi birini girebilirsiniz).
  4. Çıkan sayfadan hangi kurtarma yöntemini kullanmak istiyorsanız onu seçin.
  5. E-posta adresinize doğrulama kodu gönderilmesini istiyorsanız “E-posta Gönder” butonuna basın.
  6. Telefon numaranıza mesaj gelsin istiyorsanız “SMS Gönder” butonuna basın.
  7. Yapmış olduğunuz bu adımlardan sonra Instagram size altı haneli bir güvenlik kodu gönderecek. Bu gönderilen kodu da girdikten sonra hesabınıza erişim sağlayacaksınız. Erişim sağladıktan sonra hesabınızın şifresini değiştirebilirsiniz. Bu değişikliklerden sonra bir süreliğine kullanıcı adınızı değiştiremeyebilirsiniz.
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.