Sıradaki içerik:

Just Cause Mobile Duyuruldu

e
sv

CS:GO Rank Atlama Rehberi

3054 okunma
csgo rank atlama

CS:GO rank atlama ile ilgili soruların ve sıkıntıların varsa bu içerik tam sana göre, okumaya devam ederek nasıl hızlı rank atlayabileceğini, rank atlamak için kullanılan bütün püf noktaları ve cs:go rank sisteminin nasıl çalıştığını anlayacaksın.

Valve şirketinin geliştirdiği ve uzun yıllardır popülerliğini yitirmeyen CS:GO, günümüzde de pek çok oyuncu tarafından oynanıyor. Günlük olarak 1 milyon oyuncuya ulaşan CS:GO oyununda yıllardır süregelen bir takım sorular var. Bu sorulardan bir tanesi olan “CS:GO Güven Faktörü Nedir ?” içeriğini yazdıktan sonra csgo rank atlama rehberi yazma ihtiyacı duydum. 6 yıllık ve 3000 saatlik cs:go deneyimime dayanarak elimden geldiğince rank atlamanıza yardımcı olacak püf noktalardan bahsedeceğim. Dilerseniz CS:GO rank atlama rehberimize başlayalım.

CS:GO Rank Atlama Sistemi Nasıl Çalışıyor ?

cs:go rank atlama sistemi

Eğer rank atlamak istiyorsanız ilk olarak CS:GO rank atlama sisteminin nasıl çalıştığını anlamanız gerekiyor. Rank atlamamızı etkileyen birçok faktör mevcut. Dilerseniz bu faktörleri sıralayarak başlayalım.

K/D/A

K/D/A terimi türkçesi ile Öldürme / Ölüm / Asist, rank atlamanıza etki eden en önemli faktörlerde birisi. Yani oyunda fazla kill ve asist almak, ve az ölmek rank atlamanıza yardımcı oluyor.

Edo ya da MVP

CS:GO Rank Atlama Rehberi

Edo (En değerli oyuncu), İngilizce ile MVP (Most Valuable Player). Edo toplamanız rank atlamanıza inanılmaz şekilde yardımcı oluyor. Açıklamak gerekirse bir oyunda ne kadar çok bomba kurar veya çözerseniz, kill alırsanız, birini bıçaklarsanız hatta birini şoklarsanız Edo almanız kaçınılmaz.

Oyun İçi Davranışlar

“CS:GO Güven Faktörü” içeriğinde bahsetmiş ama bu içerikte de bahsetmeden olmaz. Oyun içi davranışlarınız rank atlamanızı gerçekten etkiliyor. Takım arkadaşınızı öldürme, takım arkadaşınızı oyundan atma, küfür ve oyunu ciddiye almama (troll) gibi sebeplerden ötürü güven faktörünüz düşebilir ve rank atlamakta zorluk çekebilirsiniz.

Rakiplerinizin Rankı

Rakiplerinizin rankıda sizin hızlı bir şekilde rütbe atlamanızda bir etken. Rakiplerinizin rankı sizden ne kadar yüksekse, bu rank atlayacağınızın habercisi olabilir. Örneğin sizin rankınız Gümüş ise ve karşıya nova 4 / master guardian rütbelerinde oyuncular geliyorsa maçı kazanmanız taktirde rank atlayabilirsiniz. Rank atlayamasanız dahi rank atlamaya çok yakınsınız demektir.

CS:GO Hızlı Rank Atlama

Herkes hızlıca yükselmek ister fakat bunun için biraz fedakarlık, azim ve çalışkanlık gerekir. Zamanınızdan ne kadar feda ederseniz o kadar hızlı rank atlarsınız. Yani demek istediğimiz hızlıca rank atlamak istiyorsanız bol bol maç atmalısınız. Çalışkanlık kısmına değinecek olursak, ne kadar çok antrenman yaparsanız o kadar çok gelişirsiniz. FPS türü oyunlar için aim olmazsa olmazdır. Eğer aiminiz kötüyse “CS:GO Aim Geliştirme Haritaları” içeriğimizi okumayı unutmayınız.

csgo rank atlama

Bunlara ek olarak eğer hızlıca rank atlayıp yükselmek istiyorsanız mutlaka ama mutlaka farklı haritalara şans verin. Sürekli aynı haritaları oynarak rank atlamanız oldukça zordur. Örnek veriyorum 10 maç üst üste Dust 2 haritasında kazandınız ve rank atlayamadınız, eğer bu 10 maçı 5 farklı haritada kazansaydınız rank atlayabilirdiniz. Bu şekilde hem kıymetli zamanınızdan tasarruf etmiş olursunuz hem de hızlıca rank atlayarak amacınıza ulaşmış olursunuz. Sizin için bir liste oluşturduk;

  1. Aynı haritayı defalarca oynamayın, başka haritalarda şansınızı deneyin.
  2. Oyunları 1. sırada bitirmeye çalışın
  3. Her oyunda en az 5 Edo kazanın
  4. Kafadan vuruş oranınız %70’in üstünde olsun
  5. Sürekli aynı silahla oynamayın, farklı silahlarla da oynayın.
  6. Eğer hızlı rank atlamak istiyorsanız maçlara olabildiğince tek başınıza girmeye çalışın. En fazla 2 kişi girin.

6. maddeyi kendi tecrübelerime dayanarak gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum. 5 kişi takım halinde 13 kere üst üste kazandığımız taktirde rank atlayamamıştım ama tek başıma üst üste 6 maç kazandığımda rank atlamıştım. Bu sizin maç geçmişinize ve oynayışınıza göre değişiklik gösterebilir.

CS:GO Rank Atlamanın Püf Noktaları

Bu başlığın altında özet geçmek gerekirse eğer hızlı yükselmek istiyorsanız; nefsinize yenik düşüp asla ama asla hile kullanmayın, elo boost yaptırmayın, sabırlı olun çalışmalarınız sonuç verecektir, asla pes etmeyin ve kendinizi geliştirmeye çalışın. Eğer içeriği buraya kadar okuduysanız gerçekten gelişmek istiyorsunuz demektir. Püf noktalara gelecek olursak yukarıda yazdıklarıma ek olarak güven faktörünüz rank atlamanız ile düz orantılı. Yani güven faktörünüz ne kadar düşükse, rank atlama ihtimalinizde o kadar düşük demektir. Güven faktörünü nasıl arttıracağınızı bilmiyorsanız, sitemizde bulunan “CS:GO Güven Faktörü Nedir ? Nasıl Arttırılır” içeriğine göz atmayı unutmayın. CS:GO Rank atlama rehberimizi okuduğunuz için teşekkürler.

Ek olarak cs:go rank atlama sisteminin algoritmasını kimse tam olarak bilmiyor. İnsanlar kendi tecrübelerinden yola çıkarak tahminlerde bulunuyor. Yani kesin ve net olarak bu sistemin nasıl işlediğine dair bir bilgimiz yok.

Aklınıza bir şey takılırsa yorum yazmayı unutmayınız. Elimizden geldiğince cevap vermeye çalışacağız.

Araştırma yaptığım kaynak(lar): https://steamcommunity.com/app/730/guides/?l=turkish

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.