Sıradaki içerik:

Psikiyatri Uzmanı Dr. Ahmet Yassa’dan obeziteye karşı bilişsel davranışçı grup terapileri ile tam destek veriliyor

e
sv

Evcil Hayvanların Bakımları Nasıl Yapılır?

292 okunma
avatar

editor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Evcil Hayvanların Bakımları Nasıl Yapılır?

 

Evcil bir hayvan sahiplenmek yapabileceğiniz en güzel şeylerden biridir. Eğer bir hayvan sahiplenmek istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken birkaç konu bulunmaktadır. En önemli konulardan biri, sahipleneceğiniz hayvanı gerçekten sahiplenmek istiyor musunuz, yoksa sadece bir heves uğruna mı alıyorsunuz? Hayvanı sahiplenme amacınız eğer ki sadece bir heves için ise, hiç bu işe girişmemelisiniz. Dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise, evde hayvanlara karşı alerjisi olanın olup olmadığıdır. Bir üçüncü konu ise, nasıl bir evde yaşadığınızdır.

Evcil Hayvan Sahiplenmeye Hazır Mısınız?

Evcil hayvan sahiplenmek için hazır olup olmadığınız çok önemli bir konudur. Evcil bir hayvan sahiplenmek, sadece eve hayvanı alıp sabah yemek kabına yemeğini koyup öylece bırakmak değildir. Evcil hayvan sahiplendirme kolay görünen ama zor bir konudur. Sahipleneceğiniz hayvanlara sıcak bir yuva, yemeğini ve suyunu vermeniz, bakımını yapmanız, ama en önemli sevgi vermeniz gerekir. Bakım ve sevgi her hayvan için çok önemlidir. Bunlara hazırsanız, Sahipleniyorum sitesinden evcil hayvan sahiplenmeye hazır olabilirsiniz.

Evcil Hayvan Bakımı

Evcil hayvanlarda unutmamanız gereken, sahiplendiğiniz dostunuzun aşıları ve muayeneleridir. Aşılarını ve muayenelerini hiçbir zaman es geçmemeniz gerekmektedir. Eğer kayıtlı olduğunuz bir veteriner varsa, veterinerden size aşı için mesaj gönderilecektir. Hayvan sahiplendirme sadece ona yemeğini verme ve onunla oynama değildir. Aynı zamanda gerektiği zamanda veterinere götürüp aşılarını ve bakımını yaptırmanız gerekir. Bunun yanı sıra eğer köpek veya kediniz varsa, tüylerini taramanız ve aynı zamanda tırnak bakımını yapmanız gerekmektedir. Eğer evde yapamıyorsanız, 2 haftaya bir veya aylık olarak veterinere götürüp bakımlarını yaptırmanız gerekir.

Hayvan sahiplenmek çok güzel bir duygudur, fakat hayvanların da bakımı ayrıca çok önemlidir ve unutulmaması gerekir. Bu sebeple eğer bütün sorumlulukları almaya hazırsanız hayvan sahiplenmeniz gerekir. Her şey için hazırsanız, Sahipleniyorum sitesinden sahiplenebilirsiniz. Özellikle köpek veya kedi sahiplenecekseniz, birçok bakımını evde yapabilirsiniz, fakat aşı ve yıllık bakımları için mutlaka veterinere götürmeniz gerekir. Evcil dostunuzun tıbbi bakımları başladıktan sonra, dostunuzun bir kimliği olacaktır. Oradan bütün bakımları takip edilecektir. Sizde evcil bir dost edinin, evinize neşe getirsin.

 

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.