Sıradaki içerik:

Game Pass İçin Gelen Oyunlar

e
sv

Geforce Now Kararında Geri Adım Attı

892 okunma
Geforce Now Kararında Geri Adım Attı

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Geforce Now hizmeti Türkiye’de Turkcell sponsorluğunda Türkiye’ye sunucu açmaya karar verdi. Bu karara çok sevinen oyuncuların fiyatlar yüzünden ve Nvidia tarafından verilen bazı kararlar yüzünden sevinçleri kursaklarında kaldı. Geforce Now hizmeti GAME+ ile Türkiye’de hizmete girdikten sonra açıklanan fiyat, biz Türkiye’de yaşayan oyuncular için oldukça fazla bir fiyattı. Buna ek olarak, Geforce Now global hizmetlerinden de faydalanamaz hale gelmiştik. Oyuncuların tepkisi neticesinde Geforce Now kararında geri adım attı, Türkiye’den aktif bir hesabı olan ve aboneliği devam eden kullanıcılara Geforce Now global hizmetinden devam etme olanağı sundu.

Geforce Now Yetkilisinin Yaptığı Açıklama

Geforce Now Açıklama

“Herkese merhaba, Martın ilerleyen günlerinde, GeForce NOW Türkiye’de GAME+ ile heyecan verici bir adım attı. Bu servis (GAME+) kullandığınız Geforce NOW servisiyle aynı güzellikte fakat daha güzel ping ve daha düşük gecikme ile.
Ancak, geri bildirimlerinizi duyduk ve Türk müşteriler için en iyi deneyimin GeForce NOW hizmetlerinin GAME + tarafından yerel olarak sağlanacağına inanırken, Kurucu üyeleri bunun yerine Batı Avrupa’da NVIDIA hizmetinde kalmayı seçebilirler.

Daha önce de belirtildiği gibi, 3 Mayıs 2021 tarihinde Founders üyelikler için NVIDIA tarafından işletilen hizmete erişimi kapatmayacağız. NVIDIA üyeliğinizi sürdürmek istiyorsanız hiçbir şey yapmanıza gerek yok. NVIDIA Founders üyeliğiniz yeniden etkinleştirilecek ve faturalandırma 3 Mayıs 2021’de devam edecek.

Yerel GeForce NOW by GAME + Türkiye hizmetine geçiş yapmayı seçen üyeler için, GAME + mevcut Founders üyelerine özel bir teklif sunacak – önümüzdeki yıl için düşük başlangıç fiyatınızı koruyacak. Özel fiyatlandırmanız 5,49 € / ay olarak kalacaktır, ilk yıl için 49,90 Lira / ay olarak faturalandırılacaktır.”

Özet olarak, eğer mevcut ve devam eden bir Geforce NOW üyeliğiniz var ise, hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ek olarak “GAME+” hizmetinde belirlenen bir indirim var. İlk yıl için ayda 49,90 Türk Lirası ödeyerek hizmeti kullanabileceksiniz.

Kaynak : https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/gfn-announcements/20/438971/an-update-for-founders-members-in-turkey/
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.