Sıradaki içerik:

WhatsApp’a Sesli Mesajları Hızlı Yürütme Özelliği Geliyor

e
sv

Gmail İmza Oluşturma ve Değiştirme Rehberi

4439 okunma
gmail yeni logo

Nasıl gmail imzası oluşturacağınız bilmiyorsanız bu içerik tam size göre. E-posta imzanız ve bir mesajın sonunda imzaladığınız metin, dijital markanızın önemli bir parçasıdır. E-posta alıcısına, iş unvanınız ve diğer iletişim bilgileriniz veya dahil etmeyi seçtiğiniz her şey gibi sizin hakkınızda önemli bilgiler sağlar.

Özellikle Gmail e-posta sistemiyle, biri iş iletileriniz için diğeri kişisel e-postalarınız için olmak üzere birden çok e-posta imzası oluşturabilir ve her iletinin altbilgisinde ne zaman görüneceklerini seçebilirsiniz.

Dilerseniz bir tarayıcı aracılığıyla ve mobil cihazlarınızda farklı Gmail imzalarının nasıl kurulacağına, değiştirileceğine ve kullanılacağına bakalım.

Gmail İmza Ayarlarına Erişim

Gmail imza ayarlarınızı bir web tarayıcısı üzerinden bulmak için, mail.google.com adresine girdikten sonra, ekranınızın sağ üst köşesindeki dişli çark şeklindeki simgeye tıklayın. Ardından açılan pencerede “Tüm ayarları görüntüleyin” seçeneğine tıklayın.

gmail imza değiştirme adım 1

Ayarlara girdikten sonra, açılmış olacak “Genel” sekmesinde kalın. İmza ayarları bölümünü görene kadar aşağı kaydırın.

gmail imza değiştirme adım 2

Daha önce bir Gmail imzası oluşturmadıysanız, “Yeni oluştur” butonunu göreceksiniz.

Gmail İmzası Nasıl Oluşturulur ?

“Yeni oluştur” butonuna tıkladığınızda, yeni imzanıza bir ad vermenizi isteyen bir pencere açılır. (İsim, adlandırmak istediğiniz herhangi bir şey olabilir; sizden başka hiç kimse onu göremez.)

gmail imza oluşturma

Bunu yaptıktan sonra, ayarlar sayfanızın imza bölümünde yeni bir kutu oluşacak.

Gmail İmza Oluşturma ve Değiştirme Rehberi

İmzanızı düzenleyeceğiniz alan burasıdır. Kutuyu tıklamanız ve imzanız olarak görünmesini istediğiniz metni eklemeniz yeterlidir.

Oluşturma alanının altındaki “TT” simgesine tıklayarak metnin boyutunu değiştirebilirsiniz. Yazı tipi seçeneğine tıklayarak yazı tipini değiştirebilir ve düzenleme araçlarını kullanarak imzanızın tamamını veya bir kısmını kalın veya italik yazı olarak değiştirebilirsiniz.

gmail imza düzenleme

İmzanızı maksimum 10.000 karakter koyabilirsiniz. (Standart yazılmış bir A4 sayfası yaklaşık 2.000 karakterdir, bu nedenle bu kadarını kullanmanız gerekmeyecektir.)

İmzaya Web Adresi Nasıl Eklenir ?

Büyük olasılıkla Gmail imzanıza tıklanabilir web bağlantıları eklemek isteyeceksiniz. Bunu yapmak oldukça basit, görselde gösterdiğimiz “Köprü” ikonuna tıklayın ve açılan pencereye bağlantınızı ve bağlantıya dair bilgileri verin.

gmail imza düzenleme 2

İmzaya Görsel Nasıl Eklenir ?

Gmail imzanızda görünmesi için logo gibi bir görsel eklemek isterseniz, “Resim ekle” ikonuna tıklamanız yeterlidir.

gmail imzaya görsel ekleme

Açılan pencerede Google Drive’ınızdan bir görsel, bir web adresinden görsel ve bilgisayarınızdan bir dosya yükleme seçeneklerini göreceksiniz.

Oluşturduğumuz İmzayı Nasıl Kullanabiliriz ?

Yeni bir e-posta oluşturduğunuzda imzanızın otomatik olarak eklenmesi için, ayarlarınızın doğru şekilde yapıldığından emin olmanız gerekir. İmza oluşturma kutusunun altında, “İmza varsayılan ayarları” seçeneklerinizi göreceksiniz.

gmail imza kaydetme

“Yeni e-postaları kullanmak için” sekmesi altındaki açılır menüyü kullanırsanız, yeni oluşturulan imzanızın listede göründüğünü göreceksiniz. Seçmek için üzerine tıklayın. İmzanızı aynı şekilde yanıtladığınız veya ilettiğiniz e-postalara eklemeyi de seçebilirsiniz.

Ayarları yaptıktan sonar sayfanın en altına kaydırmanız ve “Değişiklikleri kaydet” butonuna tıklamanız çok önemlidir.

Birden Fazla İmza Ekleme ve Kullanma

Farklı Gmail imzaları kullanmak isteyebilirsiniz. İmza ayarları bölümüne gidin ve “Yeni oluştur” seçeneğine tıklayın. Yeni imza oluşturmayı yukarıda anlattığımız şekilde yapın.

birden fazla gmail imzası kullanma

Açılır menüye tıklayarak hangisinin varsayılan imza olarak kullanılacağına karar verebilirsiniz.

E-posta Oluştururken İmzalar Arasında Nasıl Geçiş Yapılır ?

Bir e-posta oluştururken varsayılan imzanızı alternatif bir imza ile değiştirmek mümkündür. E-posta oluşturma pencerenizin altındaki kalem şeklindeki imza simgesine tıklamanız yeterlidir.

gmail imzalar arasında geçiş

Açılan sekmede hangi imzanızı kullanacağınızı seçmeniz yeterlidir.

iOS’da Gmail Uygulamasından Nasıl İmza Eklenir ?

iOS Gmail uygulamasından gönderdiğiniz tüm e-postalara imza ekleyebilirsiniz. Uygulamada, ekranınızın sol üst tarafındaki üç satırlı menüye dokunun. “Ayarlar” seçeneğini görene kadar aşağı kaydırın ve ayarları açın.

Ekranınızın üst kısmındaki Gmail hesabınıza tıklayın. Ayarlar menüsünde “İmza ayarları” butonuna tıklayın.

Şimdi “Mobil imza” ayarlarını açın ve açılan metin kutusunda görünmesini istediğiniz imzayı oluşturun.

Dipnot: Elimizde iOS cihaz olmadığı için ekran görüntülerini ekleyemedik. En kısa zamanda ekleneceğinden şüpheniz olmasın.

Android’de Gmail Uygulamasından Nasıl İmza Eklenir ?

Gmail uygulamasının Android sürümünde imza eklemek diğerlerine nazaran daha kolaydır. Uygulamanın ana sayfasında bulunan sol üstteki üç satırlık menüye dokunun. En alta kaydırın ve “Ayarlar” butonuna dokunun. Google hesabınızı seçin, ardından açılan sekmede “Genel” sekmesinin altında bulunan “Mobil İmza” butonuna dokunun. İstediğiniz imzayı ekleyin ve “Tamam” butonuna tıklayın. İmza eklemek hemen hemen bütün platformlarda aynıdır, bu sebeple tekrar tekrar nasıl imza ekleneceğini göstermedik.

Diğer rehber içeriklerimize erişmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz: https://www.guid3rs.com/?s=rehber

Kaynak : https://mashable.com/article/how-to-change-gmail-signature/
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.