Sıradaki içerik:

Gmail İmza Oluşturma ve Değiştirme Rehberi

e
sv

WebView: Android Cihazların Kilitlenmesine Neden Olan Uygulama Güncelledi

579 okunma
WebView: Android Cihazların Kilitlenmesine Neden Olan Uygulama Güncelledi

Google WebView, Android telefon kullanıcılarının telefonlarının kilitlenmesine sebep oluyordu, ancak Google bunu düzeltti. Sorun, Android uygulamalarının web içeriğini görüntülemesine olanak tanıyan Android WebView adlı uygulamanın bir sistem bileşeninden kaynaklanıyordu. Google, Android WebView ve Google Chrome’a getirdiği güncelleme ile sorunun çözüldüğünü duyurdu. Her ikisi uygulamanın son sürümüne Google Play üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gmail için Google Workspace kontrol paneline göre sorunlar Pazartesi öğleden sonra başladı ve yaklaşık yedi saat sürdü. Şirket, sorunlar çözülene kadar masaüstü arayüzünün kullanılmasını önerdi.

Google, The Verge‘e yaptığı açıklamada, “WebView ile ilgili olarak Android’deki bazı uygulamaların kullanıcılar için kilitlenmesine neden olan bir sorunun farkındayız” dedi.

Samsung’un WebView Hakkında Yaptığı Açıklama

Bazı kullanıcılar, WebView’daki en son güncellemenin manuel olarak kaldırılmasının sorunu çözdüğünü söyledi ve Samsung’un resmi ABD Twitter hesabı da bu çözümün işe yaradığını doğruladı.

Sorunun çözüldüğü söylense de DownDetector adlı sitede hâlâ Google uygulamaları ve Android ile ilgili birçok şikayet bulunuyor.

WebView
Kaynak : https://www.theverge.com/2021/3/22/22345696/google-android-apps-crashing-fix-system-webview
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.