Sıradaki içerik:

Whatsapp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmezsek Ne Olur ?

e
sv

Öğrenci Maili ile Kullanılabilecek Ücretsiz Hizmetler (.edu.tr)

1888 okunma
Öğrenci Maili ile Kullanılabilecek Ücretsiz Hizmetler (.edu.tr)

Herkesin bildiği gibi öğrenci olmak maddi açıdan kolay değil. Bazı durumlarda harcamaları kısmak gerekebiliyor. Bir öğrenci olarak internet üzerindeki bazı hizmetlere çok fazla ödeme yapmak finansal açıdan zor olabiliyor. Bugün ki yazımızda size öğrenci maili ile kullanılabilecek ücretsiz hizmetlerden bahsedeceğim. Bu hizmetlerden faydalanabilmek için tek ihtiyacınız olan bir öğrenci mail adresi ([email protected] gibi). Lafı daha fazla uzatmadan öğrenci maili ile kullanabilecek ücretsiz hizmetleri açıklamaya başlayalım.

1. Canva

Canva logo
Canva Logo

Kısaca Canva’dan bahsetmek gerekirse; Canva ile herkes profesyonel görünümlü grafikler ve tasarımlar oluşturabilir. Binlerce şablon ve kullanımı kolay bir düzenleyici içerir. Canva ile Instagram sayfanıza özel şablonlar ve logolar oluşturabilirsiniz. Farklı alanlarda da kullanmak sizin seçiminizde.

2. NameCheap

NameCheap Logo

NameCheap şirketini kısaca özetlemek gerekirse Uygun fiyatlı domain kaydı, alan adı barındırma ve alan yönetimi (Hosting) hizmeti sunuyor. Öğrencilere ise ücretsiz olarak 1 yıllık ücretsiz “.me” uzantılı alan adı ve 1 yıllık SSL sertifikası veriyor. Web site oluşturmak ve yönetmek istiyorsanız bu site tam size göre, üstelik öğrencilere ücretsiz.

3. Educative

Educative Logo

Educative bir eğitim platformu, Udemy ile benzer diyebiliriz. Educative’in öğrenciler için sunduğu hizmet ise etkileşimli, metin tabanlı kurslarla kendi hızınızda trend kodlama becerilerinde seviye atlayın. Web Geliştirme, Python, Java ve Makine Öğrenimi gibi popüler kodlama dillerini kapsayan 60’tan fazla 6 aylık ücretsiz kurs hizmetini öğrencilere ücretsiz olarak sunuyor.

4. Microsoft Azure

Microsoft Azure Logo

Microsoft’un bize sunduğu Azure hizmeti ise Microsoft tarafından yönetilen veri merkezleri aracılığıyla uygulama ve hizmetleri oluşturmak, test etmek, dağıtmak ve yönetmek için Microsoft tarafından oluşturulan bir bulut bilişim hizmetidir. Öğrenciler için düzenlediği kampanya ise 25’ten fazla Microsoft Azure bulut hizmetine ücretsiz erişim ve 100 ABD doları tutarında Azure kredisi. Azure ile bulut tabanlı yazılım geliştirebilirsiniz.

5. Unity

Unity Logo

Unity Technologies tarafından geliştirilen ve ilk olarak Haziran 2005’te Apple Inc.’in Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda bir Mac OS X’e özel oyun motoru olarak duyurulan ve piyasaya sürülen bir çapraz platform oyun motorudur. 2018 itibariyle, motor 25’ten fazla platformu destekleyecek şekilde genişletildi. Unity ile oyun geliştirebilirsiniz. Öğrenciler için sunduğu kampanya ise öğrenciyseniz Unity Öğrenci Planı ücretsizdir. Yani öğrencilik hayatınız boyunca ücretsiz olarak Unity programını kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://education.github.com/pack
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.