Sıradaki içerik:

DLC Nedir ?

e
sv

Instagram’dan Çok Konuşulacak Bir Özellik Daha

682 okunma
Instagram’dan Çok Konuşulacak Bir Özellik Daha

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’dan çok konuşulacak bir özellik daha geldi.

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram yeni bir özelliği kullanıcılarının kullanımına sunuyor. Önceden sadece 2 kişiyle sınırlı kalan canlı yayın özelliğinin katılımcı sayısını 4’e yükseltiyor. Instagram’ın bu özelliği sayesinde canlı yayınlara daha fazla katılımcı katılabilecek ve aynı anda yayın yapabilecek.

Instagram'dan çok konuşulacak bir özellik

Instagram bu özelliğin adını Live Rooms olarak belirledi. Instagram’ın geçtiğimiz günlerde Live Rooms hakkında paylaştığı bir blog gönderisinde bu özelliğin hangi amaçlarla kullanılabileceğini söyledi. Yaptığı blog gönderisinde Live Rooms özelliğinin kullanıcıları bir “talk show veya podcast” başlatmaya veya diğer influencerlarla birlikte iş birliği yapmaya teşvik edeceğini söylüyor. Bu özellikle birlikte içerik üreticilerinin daha kolay bir şekilde kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Bu sayede içerik üreticileri için yeni bir gelir kapısı daha açılıyor gibi gözükmekte.

Instagram’ın önceden de kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmek için getirdiği bazı özelliklerde de gözüktüğü gibi Live Rooms da bir uygulamaya benzerliğiyle dikkat çekiyor. Bu özellik yakın zamanda kullanıma sunulan Clubhouse uygulamasına benzerliğiyle dikkat çekiyor. Clubhouse ses tabanlı bir uygulama olarak piyasaya sürülmüştü. Instagram buradaki bir eksikliği fark etmiş olmalı ki üstüne biraz daha özellik ekleyip Live Rooms’ı piyasaya sürmüş. Ayrıyetten Clubhouse’ın sadece IOS cihazlarda kullanıma sunulması ve uygulamaya katılmak için davetiyeye ihtiyaç duyulması eksi taraflarından bazılarıdır. Clubhouse’ın bazı eksik yanları Live Rooms’ı ön plana çıkarıyor. Bu hafta içinde Instagram bu özelliğini tüm kullanıcılarının kullanımına sunmayı planlıyor.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.