Sıradaki içerik:

Microsoft Defender , Exchange Sunucularına Otomatik Olarak Yama Uygulayacak

e
sv

iOS 15 Söylentileri: Çıkış tarihi, yeni özellikler, cihaz uyumluluğu ve daha fazlası

677 okunma
iOS 15 Söylentileri: Çıkış tarihi, yeni özellikler, cihaz uyumluluğu ve daha fazlası

Apple’ın bir sonraki işletim sistemi güncellemesi olan iOS 15 hakkında bildiğimiz her şey burada.

Hala Apple’ın iOS 14.5’i piyasaya sürmesini bekliyoruz, ancak bu bizi iPhone işletim sisteminin bir sonraki yeni sürümünden beklediklerimizi incelememize. engel değil: iOS 15.

Her zaman olduğu gibi, iOS 14’ün ana ekran widget’ları ve yeni kamera özelliklerini gibi yükseltmelerini temel alan iOS 15’te bir dizi yeni özellik bekleyeceğiz. Ayrıca, yeni işletim sisteminin ne zaman piyasaya sürüleceğine dair iyi bir çıkarımımız var.

ios 15 çıkış tarihi

İşte şimdiye kadar duyduğumuz iOS 15 hakkındaki tüm söylentiler, ne zaman indirilebileceğimiz ve hangi yeni özellikleri görebileceğimiz de dahil olmak üzere yapabileceğimiz bilgilere dayalı tahminlerimiz;

iOS 15 Çıkış Tarihi

Apple, genellikle Haziran ayında düzenlenen Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda iOS’un yeni sürümlerini açıklar. Geçen yılki WWDC 22 Haziran’da başlamıştı ve iOS 14, iPadOS 14 ve MacOS Big Sur’u tanıtmıştı. WWDC 2021, Apple henüz planlarını açıklamamış olsa da, Haziran ayında sanal bir etkinlik olacak gibi görünüyor. Yeni iOS duyurulduktan sonra, geliştiricilere test için yaz mevsiminin ilerleyen günlerinde genel olarak sunulur.

İOS 15’in son sürümü iPhone 13 ile birlikte Eylül ayında piyasaya sürülecek. Geçen yıl iPhone 12’nin piyasaya sürülmesi salgın nedeniyle Ekim ayına ertelenmiş olsa da, iOS 14’ün Eylül ayında piyasaya sürüldüğünü gördük. Bu nedenle, iOS 15’in aynı programı izleyeceği oldukça mantıklı bir tahmin.

Hangi Cihazlar Güncellemeyi Alacak ?

iOS 15 Söylentileri: Çıkış tarihi, yeni özellikler, cihaz uyumluluğu ve daha fazlası

The Verifier ve iPhoneSoft‘a göre, cihaz uyumluluğu hakkında şimdiye kadar duyduğumuz tek söylenti, iOS 15’in iPhone 7 veya daha üst sürümlere çıkacağı. İPhone 6 modelleri artık beş yaşın üzerinde olduğundan ve A9 yongasıyla çalıştığı için güncellemeyi almayacağı söylentiler arasında. Görünüşe göre iOS 15, iPhone 7 ve daha üst sürümleri, yedinci nesil iPod Touch’ı içeren bir A10 yongasına sahip cihazlara sunulacak.

iOS 15 ile Hangi Özellikler Bizi Bekliyor ?

WWDC 2021’de açıklanana kadar iOS 15’e hangi özelliklerin geleceği konusunda pek bir fikrimiz olmayacak gibi görünüyor. İOS 14 büyük bir güncelleme olduğu için, iOS 15’de daha az değişiklik yapması bekleniyor.

PhoneArena teknoloji sitesine göre, iOS 15 daha fazla varsayılan uygulamayı değiştirmenize izin vereceği söylentiler arasında. İOS 14’te, tarayıcı ve e-posta uygulamaları için varsayılan Safari ve Mail’i değiştirebiliyoruz. Yaklaşan iOS 14.5 güncellemesi, varsayılan müzik platformunuzu Apple Music’ten değiştirmenize de izin verecek. iOS 15, bunun gibi daha fazla varsayılan uygulamalarda değişiklik yapmanıza izin verebilir.

PhoneArena ayrıca iOS 15’in widget’ları Android’de olduğu gibi etkileşimli hale getireceğini ve bu da ses seviyesini değiştirme veya diğer özellikleri açıp kapatma gibi şeyler yapmanıza izin vereceğini tahmin ediyor. Sitenin bildirdiğine göre, daha fazla widget boyutu seçeneği de görebileceğiz.

İPhone 13’ün Apple Watch’a benzer şekilde her zaman açık bir ekrana sahip olduğu söylentiler arasında. Bu bir donanım değişikliği olsa da, PhoneArena’ya göre iOS, muhtemelen kilit ekranı bildirimlerini farklı bir formatta görüntüleyecek şekilde güncelleyerek buna uyum sağlayacak şekilde de geliştirecektir.

iOS 15 Nasıl İndirilir ?

Eğer beta kullanıcısı iseniz, iOS 15’i test etmek için Haziran ayında yeni işletim sistemi duyurulduktan sonra “iOS 15 geliştirici beta sürümünü” indirebilirsiniz. İşletim sistemi büyük olasılıkla yaz aylarında beta kullanıcılara daha sonra herkese açık olarak indirilebilecek (iOS 14 güncellemesi Temmuz ayının başında verilmişti), bu nedenle eğer beta kullanıcısıysanız, güncellemeyi indirebilirsiniz, ancak: Beta sürümler genellikle stabil değildir ve günlük kullandığınız cihazınıza kurmanız önerilmez.

Eylül ayında piyasaya çıkmasını beklediğimiz iOS 15 genel kullanıma sunulduğunda, Apple büyük olasılıkla güncelleme geldiğini bildiren bir bildirim gönderecektir. Eğer bildirim gelmez ise bu yolu izleyerek telefonunuzu güncelleyebilirsiniz. Ayarlar > Genel> Yazılım Güncelleme.

Kaynak : https://www.cnet.com/news/ios-15-every-rumor-about-apples-new-operating-system-weve-heard/
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.