Sıradaki içerik:

Acer Fidye Saldırılarına Maruz Kaldı

e
sv

Microsoft Defender , Exchange Sunucularına Otomatik Olarak Yama Uygulayacak

642 okunma
Microsoft Defender , Exchange Sunucularına Otomatik Olarak Yama Uygulayacak

Hack saldırılarına önlem olarak Microsoft Defender Exchange sunucularına otomatik olarak yama uygulayacak.

Geçen yıl gerçekleşen büyük SolarWinds saldırısı birçok şirketi ve devlet kurumunu ciddi bir şekilde etkilemişti. Microsoft altyapısının güvenlik açığı yaymak için kullanılmadığını ısrar etse de Exchange sunucularının hack saldırılarının bir parçası haline gelmesi şirketin güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya kalmasına sebep oldu.

Microsoft Defender , Exchange Sunucularına Otomatik Olarak Yama Uygulayacak

Microsoft Defender Exchange Sunucularının Açıklarını Kapatacak

Exchange sunucularında dört kritik açığın çıktığı bu ayın başlarında ortaya çıkmıştı. CVE-2021-26855 kodlu bu açıklar bilgisayar korsanlarının e-postaları izlemesine ve çalmasına izin veren açıklardı. Defender , bu ve buna benzer Exchange açıklarını kapatarak dünya çapındaki işletmelerin ve kurumların zarara uğramasını engelleyecek.

Kapsamlı Güvelik Güncelleştirmesi

Microsoft Defender Exchange açıklarını kapatmaya , otomatik güncellemeleri açık olan kişiler için başlayacak. Eğer açık değilse , kullanıcıların 1.333.747.0 veya sonraki güvenlik zekası güncellemelerini yüklemeleri gerekiyor. Ayrıca , Exchange için yapılacak yamalar , sunucuları tamamen koruyamayacağı bundan dolayı da kullanıcıların tüm paketler için Kapsamlı Güvenlik Güncelleştirmesini uygulaması gerekiyor.

Hızlı ve en doğru haberler için haber kategorimize göz attınız mı ?

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.