Sıradaki içerik:

Acer Nitro KG2 Serisi Satışa Çıktı

e
sv

Microsoft , Sega ve Konami’yi Bünyesine Katmak İstiyor

416 okunma
Microsoft , Sega ve Konami’yi Bünyesine Katmak İstiyor

Xbox satışlarını canlandırmak için geçtiğimiz aylarda Bethesda’yı satın alan Microsoft şimdi de Sega ve Konami’nin peşinde. Microsoft bu satın alımlarıyla birlikte Sony’e rakip olmak istiyor.

Bilindiği üzere Microsoft ile Sega arasında uzunca bir süredir devam eden bir yakın ilişki bulunmaktadır. Üstelik geçtiğimiz aylarda Microsoft’un Sega’yı bünyesine katacağı yani satın alacağı gibi bir iddia ortaya çıkmıştı.

Öğrenilen son bilgilere göre Microsoft’un Sega şirketine olan ilgisi daha da arttı. Ayrıca yakın bir zamanda bu satışın olacağı beklenmektedir. Hatta atılan bir iddiaya göre Microsoft Konami’yi de bünyesine katmak istiyor.

Microsoft , Sega ve Konami’yi Bünyesine Katmak İstiyor

Peki Microsoft bu iki Japon firmasını neden satın almak istiyor?

Microsoft şu an Japonya pazarında belli bir alana sahip değil. Bu yüzden de planladığı işleri başarıya ulaştıramadı. Hatta Japonya’da planladığı Xbox satışlarının gerisinde kaldı. Microsoft’un Japonya pazarında geri kalmasının en önemli nedenlerinden birisi Sony’nin Japon pazarında önemli bir yere sahip olması.

Microsoft , Sega ve Konami’yi Bünyesine Katmak İstiyor

Açıklanan Şubat ayı satış rakamlarına göre, şubat ayının son haftasında Japonya’da 1.508 Xbox Series X ve S konsolunun yanı sıra, sadece 10 Xbox One konsolu satın alındı. Aynı hafta içinde 33 bin 792 Sony PS5 satın alındı. Bu nedenle Microsoft şirketi Sega ve Konami şirketlerini satın alarak hem satış rakamlarının artırmak hem de Sony ile rekabet içinde olmak istiyor.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.