Sıradaki içerik:

Mucize ile Hayat Bulan Kuvars Grup “Sadece Umut” ile Yola Devam Ediyor

e
sv

Monster Notebook Turbo Fan – Videolu İnceleme

1494 okunma
Monster Logo

Monster Notebook Turbo Fan gerçekten işe yarıyor mu sorusuna cevap arıyorsanız bu makale tam size göre!

Bildiğiniz üzere notebooklarda sıcaklık bazen problem olabiliyor. Özellikle sistemi yoran oyunlar ve yazılım kullanırken kullanıcıların bir çoğu ısınmadan yakınıyor. Bu durum güçlü bilgisayarlar için biraz farklı. Özellikle “Monster” gibi bir marka kullanıyorsanız birazdan okuyacaklarınız yüzünüzü güldürecek.

Bende bir “Monster Notebook” sahibiyim. I7-10875H işlemcisine sahip olan bilgisayarım ile sizleri bilgilendirmek için birkaç test yaptım. Monster Notebook Turbo fan gerçekten işe yarıyor mu gelin yakından bakalım.

İlk olarak boşta çalışan bilgisayarımın turbo fan öncesi ve sonrası değerlerini sizinle paylaşmak istiyorum.

Monster Notebook Turbo Fan
Sistem boşta çalışırken Turbo Fan

Boştayken 64 derece ile çalışan işlemcimin 5 dakikalık turbo fan sonrası yaklaşık 13 derece düştüğünü görebilirsiniz. Bu da demek oluyor ki sistem yük altına değilken turbo fan gerçekten işe yarıyor. Dilerseniz sistemi yüke soktuğum teste geçelim.

Monster Notebook Turbo Fan
Sistem yük altında çalışırken Turbo Fan

Sistemi yük altına soktuktan sonra ise sonuçlar yine epey mutluluk verici. Yük altında 69 derece ile başlayan sıcaklığımız 5 dakikalık turbo fandan sonra 59 dereceye kadar geriliyor ve turbo fan bize 10 derecelik bir soğutma sağlıyor.

  • Yapılan testlerin kullanıcıdan kullanıcıya fark gösterebileceğini unutmayınız. Marka, model, fan sayısı ve birçok etken soğutmanızı etkileyebilir.
  • Testi yaptığım bilgisayarın 2 adet egzoz 2 adet normal fanı bulunuyor.

İsterseniz bütün bu testlerin yapılış sürecini videolu olarak izleyebilirsiniz. Youtube kanalımıza abone olarak bize çok büyük destek sağlamış olursunuz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.