Sıradaki içerik:

Honor Pad 7 Duyuruldu

e
sv

Windows 10’da PS4 Denetleyicisine Nasıl Bağlanılır ?

1165 okunma
PS4 Denetleyicisine Nasıl Bağlanılır

Windows 10’da PS4 Denetleyicisine Nasıl Bağlanılır ? sorusu birçok insan tarafından merak ediliyor. Eğer bir köşede duran DualShock 4 oyun kolunuz var ise onu bilgisayarda kullanmak isteyebilirsiniz. Bu isteğin sonucu insanların aklına oluşan bir soruya çözüm niteliğinde bir rehber hazırladık.

Sony’nin DualShock 4 oyun kolu bir USB kablosu, standart Bluetooth veya Sony’nin resmi kablosuz USB adaptörüyle herhangi bir bilgisayara bağlayabilirsiniz. Steam’in DualShock 4 oyun kolu için resmi destek sunduğundan dolayı DualShock 4 desteği olan oyunları da oynamak mümkün.

Bluetooth ile PS4 Denetleyicisine Nasıl Bağlanılır ?

Windows 10 PS4 Denetleyicisine Nasıl Bağlanılır ?

DualShock 4 oyun kolunuzu, USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayabilir ve kablolu bir denetleyici olarak kullanabilirsiniz. Herhangi bir ek kurulum gerekmeden çalışacaktır..
Oyun kumandanızı kablosuz olarak bağlamak istiyorsanız, Sony resmi DualShock 4 USB Kablosuz Adaptörü satın almanızı öneriyoruz.
PlayStation 4 kontrol cihazınızı herhangi bir ek donanım olmadan bir PC’ye kablosuz olarak bağlamak için, onu Bluetooth eşleştirme moduna geçirmeniz gerekiyor. Belirtmemiz gerekir ki oyun kolunu Bluetooth ile bağladığınız zaman kopma ve gecikmeler olabilir. Bu nedenle sorun yaşarsanız kablolu bir bağlantı veya kablosuz adaptör kullanmak isteyebilirsiniz.

Bluetooth ile PS4 Denetleyicisine Nasıl Bağlanılır ?

Dilerseniz denetleyicinizi Bluetooth üzerinden kablosuz olarak nasıl bilgisayarınız ile eşleştireceğinizi açıklayalım: Öncelikle eğer açıksa denetleyicinizi kapatın. Oyun kolunuz PlayStation 4 ile eşleştirilmişse, “PlayStation” düğmesine basılı tutun ve ardından TV’nizde görünen menüden “PS4 Oturumunu Kapat” veya “Dinlenme Moduna Gir” seçeneğini seçin. Bu sayede denetleyicinizin PS 4 ile olan bağlantısı kesilecek.

Windows 10 PS4 Denetleyicisine Nasıl Bağlanılır ?

Ardından, denetleyiciyi eşleştirme moduna getirin. Oyun kolunuzda bulunan “PlayStation” düğmesine ve “Paylaş” düğmelerine aynı anda basın ve ışık yanıp sönmeye başlayana kadar basılı tutun. Denetleyicideki ışık yanıp sönmeye başladıysa doğru gidiyorsunuz demektir. Işığın yanıp sönmesi, oyun kumandasınızın Bluetooth eşleştirme moduna geçtiğini gösterir.

ps4 denetleyicisine nasıl bağlanılır ?

Son adım ise PS4 denetleyicinizi Windows 10 ile eşleştirmek. Herhangi bir Bluetooth cihazını eşleştirdiğiniz gibi kumandayı bilgisayarınıza bağlayın. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız: Başlat Menüsü > Ayarlar > Cihazlar > Bluetooth sekmesini açın. DualShock 4, eşleştirme modundaysa burada “Kablosuz Denetleyici” olarak görünecektir. Oyun kolunuzu seçebilir ve Windows 10 bilgisayarınızla eşleştirmek için “Eşleştir” butonuna basın. Umuyoruz ki artık aklınızda PS4 Denetleyicisine Nasıl Bağlanılır sorusu olmayacaktır.

Kaynak : https://www.howtogeek.com/240152/how-to-use-a-playstation-4s-dualshock-4-controller-for-pc-gaming/
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.