Sıradaki içerik:

Asus ROG Phone 5 Piyasada Bir İlke İmza Atıyor

e
sv

Python Öğrenmek İçin 5 Ücretsiz İnternet Sitesi

3403 okunma
avatar

Alperen Eken

 • e1

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Zamanımızın çoğunu evimizde geçirdiğimiz bu günlerde hepimiz farklı uğraşlara yönelmiş durumda. Herkesin farklı uğraşlara yöneldiği şu günlerde kendinize yatırım yapmak bizce çok değerli. Kendinize yatırım yapmak istiyorsanız kodlama öğrenebilir, spor yapabilir veya yeni beceriler edinebilirsiniz. Bugün ki yazımızda Python öğrenmek için bizlere ücretsiz sunulan 5 internet sitesinden bahsedeceğim.

Python’dan biraz bahsedecek olursak, Python nesne yönelimli ve yorumlanabilir bir programlama dilidir. Python öğrenmek diğer dillere göre daha kolaydır.

Python Öğrenmek

1. Copyassignment ile Python Öğrenmek

Copyassignment, Python öğrenmek isteyenler için ücretsiz sunulan bir web sitesi. Bu siteyi kullanarak basit Python işleri yapabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Ek olarak bu sitede etik hacker olmak hakkında ücretsiz kitaplara ve makine öğrenmesi üzerine yazılan ücretsiz kitaplara da ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz.

2. GeeksforGeeks ile Python Öğrenmek

GeeksforGeeks sitesinin Türkçe adı “İnekler için inekler” olarak çevirilebilir. Kulağa biraz komik gelse de programcıların oluşturduğu bir blog olan GeeksforGeeks, Python öğrenmek için çok iyi bir platform. GeeksforGeeks sitesinde Python dilinin yanında C++ ve Java dilini de öğrenebilirsiniz.

3. Javatpoint ile Programlara Dillerini Öğrenmek

Javatpoint sitesi, diğer sitelere nazaran kodlama öğrenmek konusunda daha geniş bir skala sunuyor. Javatpoint sitesinde Python, Java, PHP, JavaScript, C++, C# ve SQL dersleri de bulabilirsiniz. Python öğrenmek istiyorsanız, Javatpoint sitesinde Python’a dair bütün sorularınız cevabını bulabilirsiniz.

4. Tutorialspoint

Tutorialspoint aslında ücretli bir eğitim platformu fakat ücretsiz Python kursları bulmak mümkün. Sitede bulunan Python kategorisine giderek ücretsiz python kurslarına kayıt olabilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer diller içinde ücretsiz kurslar bulabilirsiniz.

5. W3resource

W3resource sitesinde python diline dair testler, yazılı notlar, hazır uygulamalar ve basit sınavlar bulabilirsiniz. Bu site diğer sitelere göre daha kullanıcı dostu bir deneyim sağlıyor ve öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Önünüze sorunlar koyarak bu sorunları çözmenizi ve doğrusunu kodlamanızı isteyerek akılda kalıcı bir eğitim sunuyor.

Yazımızın sonuna geldik. Araştırmalarımıza göre Python öğrenmek için en popüler web siteleri bunlar. Bu sitelerin yanı sıra ücretli kurslar satın alabilirsiniz. Ek olarak bu siteleri kullanmak için en az Intermediate seviye İngilizce bilmeniz gerekmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.