Sıradaki içerik:

BOM Karting Takımı, Türkiye Karting Şampiyonası’nda Senior ve Master Kategorileri Şampiyonu Olarak Sezonu Tamamladı

e
sv

Riders Robotik Ligi, Avrupa’ya Açılıyor!

945 okunma
Riders Robotik Ligi, Avrupa’ya Açılıyor!

Riders, Avrupa’da ilk robotik ligini European Robotic Week (ERW) işbirliği ile düzenliyor. 50 farklı ülkenin katılımına açık olan lig, geleceğin mühendislerinin robotik ile tanıştığı ilk adres olacak!

2011 yılından bu yana Avrupa Robotik Topluluğu tarafından düzenlenen European Robotics Week, bu sene Riders sponsorluğunda e-spor atmosferinde robotik rekabetine ev sahipliği edecek. Riders’ın küresel pazarda düzenleyeceği en geniş robotik ligine ev sahipliği edecek organizasyon, 50 farklı ülkeden onlarca robotik takımının katılımı ile gerçekleşecek.

Bu sene 12’ncisi düzenlenecek ERW 2022, robotik araştırma ve geliştirme süreçlerinin toplumun her kesimine ulaşmasını ve geleceğin robotik topluluğunu inşa etmeyi amaçlıyor. Bugüne kadar 460 binden fazla katılımcıya ev sahipliği eden etkinlik, 18-27 Kasım tarihlerinde bir kez daha robotikçilerin buluşma adresi olmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin ilk, dünyanın ise sayılı dijital robotik ligini inşa eden Türk şirketi Riders ise Türkiye ve ABD’de düzenlediği Riders Robotik Ligi’nin ardından ilk kez Avrupa bölgesine ERW 2022 ile giriş yapacak ve Avrupa’nın hemen her ülkesinden katılan genç robotik takımlarının robotik kodlama ile tanışmasına ortam sağlayacak.

Gerçek yaşam senaryolarından yola çıkılarak hazırlanmış pek çok simülasyon ortamına sahip olan ve Python programlama dilinde robotik kodlama uygulamaları bulabileceğiniz Riders, ERW 2022’de lise seviyesindeki öğrencilerin birbirleri ile takım halinde rekabet etmesini sağlayacak.

ERW 2022’de yeteneklerini kanıtlamak isteyenler en az üç, en fazla altı kişiden oluşan takımlar 2 haftalık eğitim kampına katılacak. Eğitim kampını başarıyla tamamlayan öğrenciler Riders onaylı eğitim sertifikasının sahibi olacak. Her ülkedeki koordinatörlerin belirlediği mentorlar, takımlara hazırlık aşamasında yardımcı olacak. Ardından eleme yarışmasında 3-6 kişilik takımlar Çizgi İzleyen Robot, Robot Kol, Drone ve Otonom Endüstriyel Robotlar gibi kategorilerde yarışacak. Her yarışmanın kazananını belirlemek ve takımları bir lider panosunda sıralamak için otomatik bir puanlama algoritması kullanılacak. Eleme yarışmasında ilk 10’a giren takımlar finallere katıllım hakkı kazanacak ve final yarışmasında ilk 3 takım arasına girenler Dünya Kupası’nda zirve mücadelesi verecek.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.