Sıradaki içerik:

Nvidia Sürücü Desteği Bazı Ekran Kartları İçin Durdurulacak

e
sv

Tesla, Araç Satışında Bitcoin İle Ödeme Yolunu Devre Dışı Bıraktı

595 okunma
Tesla'nın Üst Yöneticisi Elon Musk, şirketin araç satışlarında Bitcoin kullanmayı askıya aldığını duyurdu. Musk'ın bu açıklamasından sonra Bitcoin 58 bin dolardan 46 bin dolara geriledi.
Tesla, Araç Satışında Bitcoin İle Ödeme Yolunu Devre Dışı Bıraktı

Tesla’nın Üst Yöneticisi Elon Musk, şirketin araç satışlarında Bitcoin kullanmayı askıya aldığını duyurdu. Musk’ın bu açıklamasından sonra Bitcoin 58 bin dolardan 46 bin dolara geriledi.

Elon Musk, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların, özellikle en kötü emisyona sahip kömürün hızla artan kullanımı konusunda endişeli olduklarını aktardı.

Tesla’nın araç satışlarında Bitcoin kullanımını askıya aldığını kaydeden Musk, “Kripto para biriminin birçok düzeyde gelecek vaat eden bir fikir olduğuna inanıyoruz ancak bunun çevre için büyük bir bedeli olamaz” dedi.

Musk, Tesla’nın herhangi bir Bitcoin satmayacağını belirterek, madenciliği daha sürdürülebilir hale gelir gelmez bunu işlemler için kullanmayı planladıklarını söyledi.

Bitcoin 46 bin dolara geriledi

Elon Musk, Bitcoin için harcanan enerjinin yüzde 1’inden daha azını kullanan diğer kripto para birimlerini de gözden geçirdiklerini kaydetti.

Musk’ın konuya ilişkin paylaşımının ardından Bitcoin fiyatı 58 bin dolar seviyesinden 46 bin dolar bandına kadar geriledi.

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 8 Şubat’ta 1,5 milyar dolarlık varlığını Bitcoin’e yatırdığını duyurmuştu. Şirket, yakın gelecekte ödeme türü olarak Bitcoin’i kabul etmeye başlayacağını aktarmıştı.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.