Sıradaki içerik:

CS:GO Aim Geliştirme Haritaları

e
sv

WhatsApp Masaüstüne Yeni Özellik

790 okunma
WhatsApp Masaüstüne Yeni Özellik

Masaüstü için yeni bir Whatsapp özelliği yayınlandı.

WhatsApp, Facebook bünyesi altında çalışan bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Son zamanlarda yayınladığı gizlilik ilkeleri nedeniyle ismini sık duyduğumuz WhatsApp, yeni bir özelliğini kullanıcılarına sunuyor. Bu yeni özellik masaüstü sürümü için geliyor. Tahminimizce WhatsApp bu özellik ile kullanıcılarının gönlünü almaya çalışıyor.

Bu özellik tıpkı akıllı telefonlarımızda yapabildiğimiz gibi bilgisayar üzerinde sesli ve görüntülü arama yapmamıza olanak tanıyor. WhatsApp şirketi masaüstü sürümler üzerinden yapılacak görüşmelerin uçtan uca şifreleneceğini, bu görüntülere ve mesajlara ulaşılamayacağını söylüyor.

 Whatsapp özelliği

WhatsApp’ın yayınladığı sesli ve görüntülü arama özelliği şimdilik birebir görüşmeleri desteklemektedir. Yani bu özellik ile birlikte grup sesli arama ve görüntülü arama yapamayacaksınız.

Fakat ilerleyen zamanlarda gelecek olan güncellemelerle birlikte bahsettiğimiz özelliklerin geleceğini düşünüyoruz. Bu özellikler de uygulamaya getirilirse WhatsApp masaüstü sürümü, Zoom ve onun gibi tüketilen birçok uygulama gibi deneyim verecek.

Peki bu masaüstü sürümünü nereden ve nasıl kullanabiliriz?

Eğer sizler de WhatsApp’ın masaüstü sürümünü kullanmak istiyorsanız okumaya devam ediniz.

Uygulamayı WhatsApp’ın resmi sitesi veya Microsoft Store üzerinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Uygulamayı kurduktan sonra tıpkı WhatsApp Web’deki gibi karşınıza çıkacak olan QR kodu telefonunuzdan okutarak uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Böylelikle WhatsApp masaüstü uygulaması üzerinde sesli ve görüntülü aramalarını yapabilirsiniz.

 Whatsapp özelliği

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.