Sıradaki içerik:

Ücretsiz Siteler Oluşturabileceğiniz Microsoft Digital Marketing Center Duyuruldu

e
sv

Zoom Ses Sorunu Çözümü Kolay Yöntem

1422 okunma
Zoom logo

Pandemi dolayısıyla evimize kapandığımız şu günlerde online görüşme uygulamalarında bir takım sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Kullandığımız belli uygulamalarda sorunlar yaşamak herkes için kaçınılmaz bir sorun haline gelebiliyor. En yaygın karşılaşılan hata ise zoom ses sorunu. Bugün ki yazımızda size zoom ses sorununu nasıl çözebileceğinizi anlatacağız. Hem mikrofon hem hoparlör ve kulaklık için aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz. Çözüme ulaşamamanız halinde yorumlarda belirtmekten çekinmeyiniz, elimizden geldiğinde yardımcı olmaya çalışacağız. Lafı fazla uzatmadan zoom ses sorununun nasıl çözüleceğini açıklamaya başlayalım.

1. Zoom Ses Sorunu Kaynağını Bulma

Zoom ses sorunu çoğunlukla mikrofonunuzu düzgün yapılandırmadığınızdan kaynaklanıyor. Dilerseniz ilk olarak Windows üzerinden mikrofonunuzu nasıl yapılandıracağınıza değinelim.

Zoom Ses Sorunu Çözümü
  1. Ayarlar > Sistem > Ses sekmesini açalım.
  2. Çıkış ve giriş cihazınızı seçelim. Kulaklık kullanıyorsanız kulaklığınızı seçmeyi unutmayınız.
  3. İlk iki adımı yaptıktan sonra ses sorununuz çözülmezse sorun gider butonlarını kullanabilirsiniz. Eğer bir sorun varsa Windows tespit eder ve çözmeye çalışır, çözemezse bile sorunun neden kaynaklandığı hakkında bilgiler verir.

2. Zoom Üzerinden Yapılandırma

Zoom ses sorununun 2. bir diğer kaynağı ise zoom uygulamasının ses kısmını düzgün yapılandırmıyor oluşunuz olabilir. Sizin için araştırdık ve en stabil çalışan ayarları derledik.

  1. Zoom uygulamasında ayarları açın> audio sekmesini açın ve aşağıdaki görseldeki gibi ayarlarınızı yapılandırın.
Zoom ses ayarları

2. Ayarları yaptıktan sonra “Test Mic” ve “Test Speaker” özelliği ile mikrofonunuzun veya hoparlörünüzün çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa yorumlara yazabilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

3. Telefonunuzu Mikrofon Olarak Kullanma

Üstte bahsettiğimiz çözümlerden sonra zoom ses sorunu hala çözülmediyse kesin çözüm olarak telefonunuzu mikrofon olarak kullanabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı adım adım gösterelim.

  1. DroidCam uygulamasını telefonunuza ve bilgisayarınıza indirin. (Dilerseniz başka uygulamalarda kullanabilirsiniz ama biz bugün DroidCam’den bahsedeceğiz.)
  2. DroidCam mobil uygulamasını telefonunuzda açın. Next ve Got It diyerek IP bilgilerinin verileceği panele kadar ilerleyin.
  3. Bilgisayarınız üzerinden DroidCam masaüstü uygulamasını açın ve telefonda size gösterilen IP ve Port bilgisini girin. Start butonuna bastıktan sonra her şey hazır.
  4. Son olarak zoom üzerinden droidcam’i seçmeniz gerekecek.

DroidCam uygulaması hakkında desteğe ihtiyacınız olursa yorumlarda belirtebilirsiniz. DroidCam İndirme Linki: https://www.dev47apps.com/

  • Uygulamayı kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır. DroidCam uygulamasını yüklerken veya kullanırken yaşayacağınız problemlerden sorumlu değiliz.

Bu 3 çözüm yolunu denedikten sonra zoom ses sorunu hâlâ devam ediyorsa sistem yöneticinizle veya okulunuzla görüşebilirsiniz. Sorununuz devam ediyorsa yorum olarak yazarsanız çözüm bulmaya çalışabiliriz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.