Sıradaki içerik:

Block Earner mobil uygulaması yayında: Kripto varlıklarda hızlı, kolay ve güvenli işlemler

e
sv

Rap sanatçısı Eureka’dan yeni single “Bebek” yayında!

70 okunma
Rap sanatçısı Eureka’dan yeni single “Bebek” yayında!

 

 

Eureka’nın hip hop/R&B altyapılı yeni çalışması “Bebek” yüksek enerjisi ve eğlenceli lirikleriyle dinleyenlerin beğenisine sunuldu.

 

Şarkının altyapısı, sözleri ve aranjesi Eureka, artwork İrem Comart, Mix – Master işlemleri ise David More tarafından hazırlanmış.

 

Eureka yeni parçası “Bebek” Bemolship Music etiketi ile platformlarda yayında!

 

 

Eureka – Bebek Spotify’da dinlemek için: https://open.spotify.com/track/06VMX9w8ZCCtKsDkQzVRs3?si=4075800b81784f9e

 

Eureka – Bebek Youtube’da dinlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=VD-kXmuEJJQ

 

Eureka – Bebek Apple Music’de dinlemek için: https://music.apple.com/tr/album/bebek/1679332864?i=1679332866&l=tr

 

Eureka (Efe Can Doğan) Kimdir? Eureka anlamı nedir?

1 Eylül 1993 yılında dünyaya gelen Eureka’nın gerçek adı Efe Can Doğan’dır. Hip Hop kültürüne daha ilkokul yıllarında graffiti ile ilk adımını attı. Graffiti serüveni senelerce bu kültürün içerisinde yer almasını sağladı.

2011 senesinde Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünde sanat eğitimine başladı. Burada aldığı “ home recording “ dersi müziğe olan ilgisini açığa çıkardı. İlk başlarda sadece prodüksiyona yönelsede, sonralarında şiir ve söz yazarlığına olan ilgisi onu kendi şarkılarını yaratma isteğini tetikledi. Müzik onun için yaşamla kendi arasındaki bir bağa dönüştü ve içinden geldiği gibi eserlerini yayınlayabileceği “ Eureka “ ismini ortaya çıkardı. Eureka! (buldum). Eureka 2021 yılının sonlarından beri toplam 15 single yayınlamış ve 60’dan fazla şarkının prodüktörlüğünü üstlenmiştir.

Eureka’nın kendine ait 2 şiir kitabı bulunmaktadır. Yaşamına ve sanat hayatına doğup büyüdüğü İzmir’de devam etmektedir. İzmir menşeili Bemolship Music bünyesinde yapımcı, prodüktör ve sanatçı olarak çalışmaktadır.

Eureka şarkılarında genellikle teenage bakış açısı taşır ve dinleyici olarak genç kitleyi hedefler. Yaşadığı kimlik bunalımlarını, aşk acılarını, dolu, duygulu ve coşkulu ruh hallerini, içinde; dışavurmak istediği tüm duyguları söz, yorum ve altyapılarla öne çıkarmaya çalışır.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.